تماس با ما

021-22537733

طراحی سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی

در هر خانه، سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین فضا ها می باشد. امروزه طراحی های متفاوتی برای سرویس بهداشتی وجود دارد که طراحان با استفاده از ابزار و متریال های متفاوت ، ایده های مختلفی را پیاده کرده اند.

در طراحی سرویس های بهداشتی موارد متعددی را میتوان در نظر گرفت و نویسنده تلاش کرده است که چند مورد از مهمترین انها را بررسی و بیان نماید.

1- رنگ در سرویس بهداشتی

در طراحی هر فضایی رنگ یکی از مولفه های اصلی طراحی می باشد.امروزه در طراحی مدرن، ترکیب و استفاده از رنگ ها به یکی از پرطرفدار ترین ایده ها تبدیل شده است تا جایی که این ایده با ترکیب دو یا نهایتا چهار رنگ در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد

2- چیدمان در سرویس بهداشتی

امروز با کوچکتر شدن فضا اهمیت استفاده صحیح از فضا افزایش چشمگیری داشته است.در سرویس بهداشتی برای بهره بردن بیشتر از فضا چیدمان و فاصله وسایل از بسیار حائز اهمیت می باشد و گای اوقات با یک جا به جایی کوچک میشود میزان بهره وری را افزایش چشمگیری داد.

3- نور در سرویس بهداشتی

نور همواره یکی از مولفه های مهم در طراحی هر فضایی بوده است، امروزه در طراحی سرویس بهداشتی نور های مخفی یکی از رایج ترین المان های طراحی در سرویس بهداشتی می باشد.

از نور مخفی را میتوان در سقف ، دیواره و کف و حتی در پشت ایینه و والهنگ بهره برد.

برای رنگ نور مخفی یکی از بهترین پیشنهاد رنگ یخی است ولی میشود از رنگ های افتابی و مهتانبی نیز بهره برد.

4- گیاه در سرویس بهداشتی

امروزه یکی از بهرین راه حل ها برای دوری از شلوغی های روزمره شهری استفاده از گیاهان اپارتمانی است.

گیاهان اپارتمانی که به نور افتاب نیازندارند را میتوان داخل سرویس بهداشتی استفاده کرد و کیفیت استفاده از فضا را بهبود بخشید.

5- آیینه در سرویس بهداشتی

استفاده از آیینه در هر فضا میتواند باعث باز تر شدن و بزرگتر جاوه دادن فضا شود. به ویزه در سرویس بهداشتی که استفاده از ایینه کاربرد هم دارد.امروزه پیشنهاد میشود که در سرویس های بهداشتی آیینه های یک تکه و بزرگ استفاده شود، بزرگی آیینه حتی میتواند به اندازه عرض دیوار هم باشد که باعث ایجاد فضایی باز و دلربا میشود.

6- کابین شیشه ای در سرویس بهداشتی

شیشه هابی سیکوریت یکی از متریال هایی است که جدیدا در سرویس های مستر مورد استفاده قرار میگیرد.شیشه های سیکوریت که شیشه هایی ضد ضربه و نشکن هستند به دلیل قابلیت های بالایی که دارند در سرویس های مستر به عنوان جدا کننده فضا و کابین دوش مورد استفاده قرار میگیرند.

عکس زیر کاربرد جدا کننده را نشان میدهد که فضای مرطوب را از فضای خشک در سرویس جدا میکند.

7- کاشی های سایز کوچک

کاشی هایی که سایز های زیر 30 سانت دارند را میتوان در این دسته دانست.این سایز کاشی که معمولا تک رنگ هستند بعد از کار شدن بافت منظمی را روی دیوار ایجار میکند که در نوع خود ایده جذابی میتواند برای سرویس های بهداشتی باشد.

این کاشی ها به واسطه رنگ های جذابی که دارند انتخاب خوبی برای سرویس بهداشتی های مدرن هستند.

همچنین کاشی های سایز کوچک را میتوان با سایز های بزرگ تر و اسلب ترکیب کرد به این صورت که دو یا سه دیوار را کاشی های سایز کوچک زد و دیوار دیگر را اسلب کار کرد.

8- روشویی های سرامیک

روشویی های سرامیک جدیدترین نوع روشویی هستند که حدود 1 سال است وارد بازار شده است.روشویی های سرامیکی طرح های مدرنی دارند و امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

این نوع روشویی ها مزایای زیادی دارند که به چند مورد از ان اشاره میکنیم، روشویی سرامیکی از سرامیکی ساخته میشود که در سرویس استفاده شده است یعنی طرح سرامیک دیوار و روشویی یکی مشود

از دیگر مزایای روشویی سرامیکی مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شوینده از جمله وایتکس عنوان کرد.

این روشویی به صورت سفارشی در هر سایزی قابل ساخت هستند.

9- شیرالات توکار

یکی از مهمترین تحولات در طراحی سرویس بهداشتی ، توکار شدن شیرالات و سرویس فرنگی است.

امروزه به دلیل کوچک شدن فضا توکار بودن شیرالات و توالت فرنگی اهمیت به سزایی پیدا کرده چرا که هم فضای کمتری را اشغال می کنند و هم از منظر زیبایی شناسیی ، زیباای دو چندانی به فضا میدهند.

همیشه یک تفکر وجود دارد که اگر شیرالات و توالت فرنگی را توکار کار کنیم و نیاز به تعمرات پیدا کنند چه باید بکنیم، در اینجا لازم است پاسخ دهیم که به هیچ عنوان برای تعمیر و سرویس نیاز به تخریب نیست، و در تمامی موارد قابلیت دسترسی وجود دارد و جایی برای نگرانی نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما