تماس با ما

021-22537733

طراحی داخلی فروشگاه ها و فضاهای اداری

همزمان با توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار در دنیا و اهمیت یافتن طراحی و دیزاین محصولات،اهمیت و ارزش طراحی فروشگاه های عرضه محصولات بیشتر از قبل شد.

با توجه به تغییر زائقه و سلیقه مشتریان رقابتی تنگاتنگ بین فروشگاه های عرضه محصولات شکل گرفت.همزمان با اوج گرفتن این رقابت ورود طراحان داخلی بر عرصه طراحی فضاهای عمومی المان هایی همچون رنگ سازمانی،نور، سرامیک کف،طراحی دکوراسیون داخلی،مبلمان اداری و چیدمان محصولات اهمیت بیشتری پیدا کرد.

المان های با ارزش در طراحی داخلی فروشگاه ها و فضاهای اداری را می توان شامل:

1) رنگ سازمانی مجموعه 2) نور پردازی 3) دکوراسیون و مبلمان اداری 4) سرامیک کف مجموعه 5) سرویس های بهداشتی دانست.

1- رنگ سازمانی مجموعه: مهمترین عامل در طراحی فروشگاه یا فضاهای اداری رنگ سازمانی مجموعه هست که کلیات طراحی مجموعه را مشخص می کند.

رنگ های گرم نشان دهنده ی فضاهای دوستانه تر و کلاسیک.

رنگ های خنثی نشان دهنده ی فضاهای منظم و مدرن.

رنگ های سرد بیشتر برای دفاتر کارخانجات یا فضاهایی با رفت و آمد کمتر نسبت به فروشگاه ها،فضاهای اداری و اماکن پزشکی استفاده میشود.

2- نور پردازی: با رویکرد جدید و مهندسی طراحی فضاهای اداری و تجاری نور جزء مهمترین و با ارزش ترین المان های طراحی داخلی مجموعه می باشد.

به طور کلی سه طیف اصلی نور شامل: آفتابی،مهتابی و یخی هست که نور یخی با توجه به ترکیب آفتابی و مهتابی مقبولیت بیشتری برای طراحی داخلی دارد وهمچنین در ارائه رنگ واضح تر المان های طراحی کمک بیشتری می کند.

3- دکوراسیون و مبلمان اداری: قسمت نهایی طراحی یا بهتر بگیم قسمت روح دادن به مجموعه و شکل کلی مجموعه که با توجه به نوع طراحی کلاسیک، مدرن و یا کارکرد اون مجموعه انتخاب می شود.

قطعا برای هر مجموعه تجاری مثل فروشگاه،اداری مثل بانک و خدماتی مثل اماکن پزشکی  مبلمان و دکوراسیون داخلی متفاوتی داریم.

در اینجا چند نمونه اش رو در تصاویر پایین مشاهده می فرمایید.

4- سرامیک کف مجموعه: در گذشته سرامیک جزء ساده ترین قسمت های چیدمان فضاهای اداری و تجاری بوده است و المان هایی از قبیل کیفیت، روشن و براق بودن محصول نسبت به طرح و سبک آن ارجحیت داشت. حالا با توجه به متنوع بودن مدل ها و سایز های مختلف با سبک هایی متفاوت می توان به جرأت گفت انتخاب سرامیک کف جزء مهمترین قسمت های طراحی داخلی و فضاهای اداری-تجاری می باشد.

سبک سرامیک های موجود در بازار از نظر ظاهری به چهار نوع دسته بندی می شوند: 1) بتن 2) سنگ 3) طرح چوب 4) فانتزی

سه نوع کیفیت کلی لعاب : 1) مات 2) براق 3) رستیک که در سایزهای (40×40-60×60-80×80-100×100-120×120-150×150) قابل انتخاب هستند.

با توضیح اجمالی که در مورد مدل ها، کیفیت لعاب و سایزها داشتیم می توان به اهمیت انتخاب سرامیک بنا به کاربرد مجموعه ها،برای مثال آزمایشگاه که اهمیت ضد اسید بودن دارد و رفت و امد زیاد هست یا نمایشگاه خودرو که به دلیل عبور خودرو مقاومت سرامیک در مقابل فرسایش براش خیلی مهم هست،پی برد و با توجه به کیفیت محصول با خیال آسوده آنرا انتخاب و دیزاین کرد.

 

5- سرویس های بهداشتی: یکی دیگر از فضاهای پر اهمیت در طراحی داخلی فضاهای عمومی و مسکونی سرویس بهداستی می باشد. با توجه به متریال جدید ساختمانی که به تفکیک شامل شیرآلات،سرویس توالت فرنگی و سرامیک دیوار و کف هست،دست هر طراح با سلیقه ای برای دیزاین به شدت باز است. با آمدن شیرهای توکار در برندهای جذاب ایرانی و خارجی در رنگبندی کروم،کروم مات،طلایی و سفید و سرویس توالت فرنگی والهنگ در رنگ های سفید،طلایی، مشکی و … و سرامیک های طرح بتن،کلاسیک و فانتزی فضایی جذاب خلق کرد و با فرنیش کردن آن همراه با گیاهان طبیعی فضایی جذاب برای اماکن اداری و تجاری ایجاد کرد.

سعی کردیم در این مقاله کلیات طراحی داخلی فضاهای اداری و تجاری را توضیح دهیم و المان های اصلی و پر اهمیت را برای شما مشخص کنیم و هر کدام از این آیتم ها نیاز به صبر و دقت بیشتر در انتخاب و دیزاین کردن دارد.

ما نیز در مجموعه خانه سرامیک  همراه با شما عزیزان همه ی سعی خود را می کنیم تا بتوانیم برایتان فضایی مطلوب تر خلق کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده محصولات